Žvýkací vs. šňupací tabák

Nepříjemný dým, který vzniká při užívání klasických výrobků, omezuje lidi v jejich bezprostřední blízkosti. Kromě zápachu, který se i jim může usadit na oblečení, se z nich nedobrovolně stávají pasivní uživatelé. Zákaz zapalování těchto produktů ve vnitřních prostorách situaci pomohl, ale není to spásné řešení. Existují však různé alternativy, které uživateli dodají toužený nikotin a nikoho neobtěžují.

Předchůdci běžného zapalování

Jedná se o tabákové výrobky, které k uvolňování žádoucích látek nepotřebují hořet. Některé byly oblíbené dokonce dávno předtím, než si lidé začali zapalovat dnes běžné produkty. Dříve totiž nebylo snadné získat kdykoliv během chvilky oheň, a tak se listy rostlin obsahující nikotin sušily a následně žvýkaly. Rozšíření tohoto užívání dokazuje také fakt, že plivátka na zbytky listů byly součástí veškerých veřejných prostor.

O něco méně oblíbený způsob bylo šňupání, tedy inhalace nosem a vstřebávání skrze nosní sliznici sypkého výrobku ze sušených mletých listů těchto rostlin. Oba výrobky jsou na trhu v moderním provedení dostupné i dnes a své kupce stále mají, ikdyž rovnat se prodeji klasických produktů nemohou.

Elektronické stylové řešení

Novinkou posledních let, která si získává stále více příznivců, jsou zařízení, která tabák nespalují, nýbrž pouze zahřívají. Do těla ani do ovzduší se tak nedostávají toxické látky jako je:

  • oxid uhelnatý

  • či dehet.

Velké oblibě se těší například Pulze, které na jedno nabití vydrží až 20 použití a nenechá vás tak nikdy na suchu. Po uvedení do chodu, se začne náplň zahřívat a uživatel si může vychutnat bohatou chuť tabáku.

V porovnání se žvýkáním či šňupáním se jedná o elegantní řešení, které nemusíte před ostatními nijak skrývat a požitek z vašeho oblíbeného rituálu tak bude ještě lepší. Sáhnete-li po značce Pulze, můžete vybírat z velkého množství příchutí náplní

Autor: Elena Gotfried

Autor příspěvku: admin