Jak zajistit nepřetržitou výměnu vzduchu bez průvanu? Pořiďte si větrací systém!

Výměna vzduchu neboli větrání je téma, které by mělo zajímat každého, kdo v zimě řeší velké tepelné ztráty a v létě naopak přehřívání interiéru. Je to i váš případ? Začnete-li dodržovat zásady správného větrání, ušetříte nemalou částku a zároveň se budete doma cítit mnohem lépe. Ale opravdu je ve vašich silách neustále hlídat hodiny a dodržovat optimální intervaly mezi jednotlivými větracími cykly? Mnohem jednodušší je instalace  větrací jednotky – základního kamene systému řízeného větrání.

Proč brát kvalitu vzduchu vážně?

Kvalita vzduchu má na celkový komfort bydlení významný vliv. Problém nastává v případě, kdy se budova zateplí a současně se instalují okna s vynikajícími izolačními vlastnostmi. Z objektu se sice ztrácí mnohem méně tepelné energie, ale současně přestává “dýchat”. Pokud obyvatelé domácnost pravidelně nevětrají, roste riziko výskytu plísní, která může způsobit nepříjemné zdravotní komplikace a zároveň se podepsat na životnosti stavebního materiálu.

Jak již zaznělo v úvodu, klíčem ke zdravému prostředí je čerstvý vzduch. Zajistit optimální výměnu pouhým větráním však není jednoduché – mnohem jednodušší je zmíněné řízené větrání pomocí decentrálních větracích jednotek. Zařízení bylo navrženo s ohledem na snadnou instalaci bez nutnosti realizace vzduchotechnických rozvodu a oproti klasickému centrálního systému řízeného větrání umožňuje regulaci intenzity výměny vzduchu pro každou jednotlivou místnost.

Nechte se hýčkat špičkovou německou technologií

Hodil by se vám tip na konkrétní systém? Bohaté zkušenosti s vývojem a výrobou má výrobce inVENTer. U nás sortiment německých rekuperačních jednotek nabízí odborníci z A-Invent.

Rekuperační jednotky značky inVENTer byly konstruovány tak, aby téměř nešly vidět a nebyly hlučné. Elegantní kryty jsou takřka neviditelné a provozní hlučnost dosahuje pouhých 13 dB (pro srovnání: provoz kvalitní chladničky je hlučný téměř trojnásobně). Díky sofistikovanému ovládacímu prvku Easy Connect e16 lze ovládat až 16 jednotek v rámci čtyř samostatných zón. A to jak manuálně, tak přes aplikaci v chytrém telefonu. Více se dozvíte na www.inventer.cz.

Autor příspěvku: admin